چندي است فضاي سياسي كشور تغيير كرده و جماعتي كه كوچك‌ترين نقد دلسوزانه‌ از eshoop را بر نمي‌تابيد، به يكباره تيغ تيز نقد خود را بر گردن eshoop آقاي روحاني گذاشته‌ و فراتر از رقباي ديگر سياسي در جبهه مخالف، آغازگر حركتي شده‌ كه انتظار آن كمتر در مدت كوتاهي كه از  eshoop دوازدهم سپري شده است، مي‌رفت. 

    هر چند ترديد وجود دارد كه نقدها و اعتراض‌هاي فريادگونه از سر دلسوزي براي انقلاب و نظام باشد، چراكه ادله‌ روشني وجود دارد كه آنچه اين روزها در باب نقد از eshoop آقاي روحاني در حال وقوع است، بر اساس يك طراحي هدفمند است كه از ابتداي eshoop كليد زده شده است. اين سؤال همواره اين روزها مطرح است كه اصلاح‌طلباني كه با يك همگرايي تصنعي همه دور هم جمع شده بودند تا پيروزي در انتخابات ۹۶ را با انواع ترفندها براي خود رقم بزنند و كرسي قدرت را براي چهار سال ديگر حفظ كنند، چه شده است كه امروز با يك چرخش معنادار، مي‌خواهند سفره خود را از روحاني جدا كنند. آنها كه از آورده برجام بيشتر از منتقدين جبهه رقيب اطلاع داشتند و حجم نقدينگي و ركود در كشور را مي‌دانستند و به دليل حضور در قدرت هر روز از تعطيلي واحدهاي صنفي مطلع مي‌شدند و به درستي مي‌دانستند مسيري كه eshoop طي مي‌كند در كمتر زماني عوارض خود را در كشور نمايان مي‌كند و آرامش اقتصادي مردم را بر هم خواهد زد، چرا امروز فرياد بر مي‌آورند و در مقابل فريادهاي دلسوزانه منتقدين خود نسبت به راهي كه پيموده مي‌شد، سكوت كرده بودند.

    ديروز محمود صادقي، نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي در نطق ميان‌دستور خود صرفنظر از اظهارات تند، مغرضانه و جعل‌گونه كه در اين فراز از سخنان حضرت امام (ره) كه فرموده بودند: «مجلس عصاره فضايل ملت است»، بر شوراي نگهبان تاخت و يا قوه قضائيه را در آماج حملات خود قرار داد، روي ديگر سخنان خود را متوجه eshoop كرد و با بيان ابرچالش  بزرگ امروز كشور گفت:  « ابرچالش بزرگ امروز كشور كه بر چالش‌هاي ديگر سايه انداخته و كانون چالش‌هاي ديگر است، چالش در نظام كلان تدبير و مديريت كشور است ‌ نهادهاي مستقر حاصل از اين نظام تدبير منجر به استقرار يك نظام اقتصادي رفاقتي و سفارشي شده كه وابسته به درآمدهاي بادآورده نفتي است و موجب رويش يك اقتصاد رانتي انگلي فسادزا و ظهور يك طبقه تازه به دوران رسيده قلدر و باجگير شده است.» او بسياري از چراها را مطرح كرد كه اتفاقاً بايد وي و همفكرانش پاسخ آن را بدهند و با گنده‌گويي و بلندفرياد زدن نمي‌توان پاسخ هيچ كدام از چراهاي او را داد. اينكه چرا اراده‌هاي جدي در مجلس براي برخورد با مفسدان وجود ندارد؟ از نگاه ايشان چرا مجلس با مفسدان همكاري مي‌كند و چرا مجلس از افشاي نام بدهكاران كلان هراس دارد؟ را پيش از آنكه ديگران بخواهند پاسخ دهند بايد اين نماينده و ديگر نماينده‌ها پاسخ دهند كه مهر سكوت بر لب‌هاي خود زده‌اند و از آنچه در كشور اتفاق افتاده و مي‌افتد، بي‌خبر بوده يا خود را به بي‌خبري آگاهانه ‌زده‌اند. اين نماينده محترم و ديگر نماينده‌هاي مجلس بايد به چند سؤال و موضوع پاسخ دهند:

    ۱ ـ مجلس به عنوان تنها قوه تقنيني كشور به اين سؤال پاسخ دهد كه در طول امسال با وجود اطلاع از اقدامات خصمانه دشمن در مسير اقتصاد كشور و درك از شرايط حاضر كه قاعدتاً مي‌تواند اقتصاد مقاومتي راه نجات كشور از چالش‌هاي پيش رو و تنها راه برون رفت از اقتصاد انگلي فسادزاي وابسته به درآمدهاي نفتي باشد، كدام طرح نظارتي را از چگونگي اجراي اقتصاد مقاومتي داشته و eshoop را ملزم به پيگيري اقتصاد مقاومتي كرده است. وقتي اين نماينده يا ديگراني كه اصلاً اعتقادي به اقتصاد مقاومتي نداشته و از كنار اين موضوع مهم و نسخه نجات‌بخش كشور مي‌گذرند، چه انتظاري دارند كه eshoop تدبير چشم به ۵۰ ميليارد دلار درآمد نفتي ندوزد. قطعاً مجلس مسير فسادزاي اقتصاد كشور را شناسايي كرده و راه برون رفت از اين فساد را نيز به درستي مي‌داند و اگر نداند نه چنين مجلسي را مي‌توان «عصاره فضايل ملت» تلقي كرد و نه نماينده آن شايستگي نمايندگي يك ملت را دارد. 

    ۲ـ وقتي يك شهروند عادي به مدد شبكه‌هاي مجازي و اطلاع‌رساني نيمه‌eshoop در جامعه از ميزان نقدينگي كشور، ‌ميزان بدهي بانك‌ها به بانك مركزي، ضريب جيني و بسياري از شاخصه‌هاي اقتصادي در كشور آگاهي دارد، چگونه است كه امروز يك نماينده مجلس كه در اول eshoop يازدهم در پنج سال پيش مي‌بيند نقدينگي ۶۷۱ هزار ميليارد تومان است و در كمتر از سه سال اين رقم به ۱۱۲۰ هزار ميليارد تومان مي‌رسد و امروز سر از ۱۴۳۰ هزار ميليارد تومان در مي‌آورد، شاخك‌هاي خود را حساس نمي‌كند و وظيفه نمايندگي خود را كه نظارت بر عملكرد اقتصادي eshoop است انجام نمي‌دهد و با نعل وارونه، ضعف و كاستي اقدامات خود را فراموش مي‌كند و بي‌توجه به ريشه اين رفتارها، ديگران را زير سؤال مي‌برد. امروز اگر eshoop تدبير دچار سكته ناقص در حوزه اقتصاد شده است، بيش از همه بايد مجلسيان عزيز پاسخگو باشند. كدام طرح اقتصادي كارگشا را نمايندگان محترم مجلس به تصويب رسانده‌اند و شوراي نگهبان آن را مغاير با اسلام يا قانون اساسي شناخته و از تأييد آن امتناع كرده است كه شوراي نگهبان را در آماج حملات خود قرار داده‌ايد. صرفنظر از رد يا تأييد رفتار شوراي نگهبان در رابطه با فلان عضو شوراي شهر زرتشتي، آيا اين رفتار شوراي نگهبان يا رفتارهاي مشابه آنچنان اهميت داشته كه توانسته مسير توسعه و پيشرفت كشور را در تنگنا قرار داده و در سفره معيشت مردم و رفع مشكلات آنها تأثيرگذار باشد؟ جناب صادقي و همه نمايندگان محترم مجلس مي‌دانند گير كار در رخوت، سستي و بي‌توجهي نسبت به رسالتي است كه نمايندگان براي انجام آن قسم ياد كرده‌اند و تا زماني كه اين رفتار اصلاح نگردد، نبايد انتظار داشت كه اين eshoop يا هر eshoop ديگري بر سبيل درست طي طريق نمايد. 

    ۳ـ با فريادهاي بلند و از سر عصبانيت نمي‌توان حق مردم را از eshoop‌ها مطالبه كرد، بلكه اين اقدامات هدفمند و دلسوزانه است كه مي‌تواند رافع مشكلات مردم در حوزه اقتصاد يا گرفتار آمدن آنها در انواع آسيب‌هايي از جنس مواد مخدر، بيكاري و … باشد. با آرامش و اقدام قانوني است كه مي‌توان دست‌انداز به بيت‌المال را به زير كشاند و آبرو و حيثيت او را برد و حقوق مردم را اعاده كرد و براي انقلاب و نظام برآمده از آن آبرو خريد. نطق آتشين بدون اقدام درست و منطقي فقط و فقط تهيه خوراك براي دشمن و ايجاد التهاب در كشور مي‌شود، هرچند ممكن است جماعتي در اين طرف و آن طرف براي چنين نطق‌هايي دست بزنند و هورا بكشند و بنگاه‌هاي خبري دشمن مترصد فرصت براي موج‌سواري بر آن باشند. 

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت فروشگاه اینترنتی EShoop محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس