دکتر روحانی :مردم باید در زندگی روزمره خود رعایت حقوق شهروندی را احساس کنند و کلیه دستگاه­ های اجرایی در این خصوص اهتمام ویژه داشته باشند.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی eshoop ،در آستانه سالروز ابلاغ منشور حقوق شهروندی رییس­ جمهور، جلسه امروز هیئت وزیران به ارایه گزارش دستگاه­ های اجرایی و بحث و بررسی پیرامون این موضوع اختصاص یافت.

  رییس­ جمهور که ریاست جلسه امروز هیئت eshoop را برعهده داشت، با بیان اینکه مردم باید در زندگی روزمره خود رعایت حقوق شهروندی را احساس کنند، کلیه دستگاه­ های اجرایی را به اهتمام ویژه در این باره توصیه کرد.

  دکتر روحانی رفع تبعیضات ناروا و رعایت کامل حقوق اقوام، مذاهب و زنان را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد دستگاه­ های eshoopی باید پیشگام در رعایت این حقوق باشند.

  وی در ادامه اظهار داشت: اگرچه رعایت کامل حقوق شهروندی به نهادها و قوای دیگر هم مربوط می­ شود ولی قوه مجریه باید خود در اجرای منشور پیشگام باشد و در حیطه اختیارات قانونی خود، با تعرض به حقوق مردم مقابله کند.

  رییس ­جمهور تصریح کرد: حق دسترسی به اطلاعات، حق اقتصاد eshoop و رقابتی، حق اشتغال و کار شایسته، برخی از مواد مهم ۲۲ گانه در منشور حقوق شهروندی است که تحقق آنها، پیگیری جدی برای رفع موانع را می­ طلبد.

  دکتر روحانی در پایان، از همه دستگاه­ های اجرایی خواست که در نخستین سالگرد ابلاغ منشور حقوق شهروندی، گام نخست خود در این مسیر را به مردم گزارش کنند.

  ** در ادامه، هیئت وزیران با اختصاص مبلغ دو هزار و یکصد و هفت میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای بازسازی اماکن مسکونی روستایی و شهری، تعمیر اماکن مسکونی شهری و روستایی و تأمین لوازم خانگی و سایر هزینه ­های ضروری با سود و کارمزد ۴ درصد در مناطق روستایی و ۵ درصد در مناطق شهری برای آسیب­ دیدگان ناشی از زلزله استان کرمان موافقت کرد.

  همچنین پرداخت کمک بلاعوض جهت احداث ۳ هزار واحد مسکونی شهری به ازای هر واحد ۶۰ میلیون ریال و احداث ۱۶۱۲ واحد مسکونی روستایی به ازای هر واحد ۵۰ میلیون ریال، تعمیر هزار واحد مسکونی شهری و روستایی و واحدهای تجاری به ازای هر واحد ۲۰ میلیون ریال و تأمین لوازم خانگی ۴۶۱۲ واحد مسکونی آسیب دیده به ازای هر واحد ۲۰ میلیون ریال مورد تصویب eshoop قرار گرفت.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت فروشگاه اینترنتی EShoop محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس