وزیر جهاد کشاورزی گفت: نرخ خرید تضمینی گندم مازاد کشاورزان برای سال زراعی جاری متناسب با افزایش هزینه ها به دبیرخانه شورای اقتصاد پیشنهاد شده است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی eshoop به نقل از ایرنا، محمود حجتی عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از واحد تولیدی فرآورده های لبنی صحاری آشتیان بدون اشاره به رقم پیشنهادی خرید تضمینی گندم، افزود: این نرخ پیشنهادی برای خرید تضمینی گندم مازاد کشاورزان با احتساب تمامی مسایل این بخش تعیین شده و تصویب قیمت تضمینی این محصول استراتژیک توسط این وزارتخانه با جدیت پیگیری می شود.

  وی گفت:در سال ۹۲ تولید شکر در کشور یک میلیون و ۳۰۰ هزار تن بود که میزان تولید آن در سال جاری به یک میلیون و ۹۰۰ هزار تن افزایش یافته است.

  وزیر جهاد کشاورزی افزود: با وجود افزایش تولید شکر، هنوز هم در کشور مشکل کمبود این محصول وجود دارد که دلیل آن بیشتر کم بودن ظرفیت تولید در کارخانه های تولیدی قند است.

  حجتی توضیح داد: هشت میلیون تن چغندر قند امسال در کشور تولید شد که به دلیل کمبود ظرفیت کارخانه های فرآوری این محصول ، چغندرکاران بامشکلاتی مواجه شدند.

  وی یادآور شد: هنوز بخشی از طلب چغندرکاران بابت فروش محصولشان به کارخانه های قند باقی است که تلاش می شود این مسائل هر چه سریع تر حل و فصل شود.

  وزیر جهاد کشاورزی فعال سازی کارخانه قند شازند را از برنامه های اولویت دار وزارت جهاد کشاورزی عنوان کرد و گفت: این کارخانه در اختیار بنیاد مستضعفان است که باید با همکاری بخش صنعت راهکاری برای فعال سازی آن اتخاذ شود.

  حجتی یادآور شد: استان مرکزی با وجود صنعتی بودن، ظرفیت های گسترده ای در حوزه کشاورزی و دامداری دارد که می طلبد با راهبردهای حساب شده سهم این بخش در تولید و اقتصاد برجسته تر شود.

  وی ادامه داد: با توجه به محدودیت منابع آبی، ظرفیت های کشاورزی در استان مرکزی همانند سایر نقاط کشور باید به سمت کشت گلخانه ای سوق داده شود و این شیوه به خصوص در اراک باید در دستور کار مسئولان جهاد کشاورزی قرار گیرد.

  همچنین در جریان این سفر، وزیر جهاد کشاورزی و هیات همراه از واحد شیلاتی شازند، عملیات اجرایی واحد فرآوری سیب زمینی کمیجان باپیش بینی ۶۵ فرصت شغلی جدید بازدید کرد و در نشستی با بهره برداران کشاورزی شهرستان خنداب مشکلات این حوزه بررسی شد. 

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت فروشگاه اینترنتی EShoop محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس