به گزارش اخبار eshoop- بازار سهام روز یکشنبه ۲۶ ام فروردینماه ۹۷ در حالی نخستین روز معاملاتی هفته آخر فروردین را با نماگرهای قرمزپوش به پایان برد که بیم و امیدها در بازار باعث شد انگیزه‌ای برای جمع‌آوری سهام وجود نداشته باشد؛ بازاری که با وجود همه ریسک‌ها راضی به واگذاری سهام در حجم انبوه در قیمت‌های فعلی نیست.


  شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز شنبه ۲۶ فروردین ماه ۹۷ با کاهش ۲۹۹ واحدی روی رقم ۹۵ هزار و ۹۸۷ واحد ایستاد.


  شاخص کل هم ‌وزن اما با کاهش ۸۵ واحدی عدد ۱۶ هزار و ۶۷۷ واحد را به نمایش گذاشت.


  شاخص سهام آزاد شناور نیز با کاهش ۳۹۴ واحدی به رقم  ۱۰۱ هزار و ۹۲۸ واحد دست یافت.


  شاخص بازار اول اما در حالی با کاهش ۲۲۴ واحدی به رقم ۶۷ هزار و ۸۴۴ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با کاهش  ۵۷۳ واحدی عدد  ۲۰۶ هزار و ۱۸۴ واحد را به نمایش گذاشت.


  امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش یک واحدی روی رقم یک هزار و ۶۵ واحد ایستاد.


  بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی پتروشیمی مبین با ۲۱ واحد ، فولاد خوزستان با ۱۳واحد و همراه اول با ۱۲ واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.


  در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۵۹ واحد، ملی صنایع مس ایران ۳۰ واحد و پتروشیمی جم با ۲۳ واحد کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.


  ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۹۴ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از ۵۰۳ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۴۰ هزار و ۳۷۳ نوبت داد و ستد بود.


  طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های قند شیرین خراسان، سیمان هگمتان، داروسازی تهران شیمی، گروه سرمایه‌گذاری  فلات ایران، بیمه رازی، صنایع کاغذسازی کاوه و سرمایه‌گذاری دانایان پارس از سوی ناظر بازار سهام متوقف و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های نیروترانس، سیمان کردستان متوقف شدند.


  امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون‌گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از ۶ میلیون سهم ایران ترانسفو به ارزش بیش از ۳ میلیارد تومان کد به کد شد. امروز همچنین ۹۰۰ هزار واحد سرمایه‌گذاری صندوق با درآمد ثابت کیان به ارزش ۹۰ هزار تومان کد به کد شد.


  بر اساس این گزارش،  امروز بورس تهران در حالی با معاملات کم‌حجم نخستین روز معاملاتی خود در آخرین هفته فروردین ماه امسال را به پایان برد که دلهره ناشی از تحولات سوریه در خاورمیانه و بیم و امیدها در فضای سیاست خارجی کشور میان سه ضلعی برجام، عربستان و آمریکا باعث شده تا بازار سهام همچنان دست به عصا گام بردارد. این در حالی است که فردا با حضور رؤسای بانک مرکزی، سازمان بورس و بیمه مرکزی و سایر مدیران تراز اول کشور یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بانک و بیمه ایران برگزار می‌شود.


  در کنار نمادهای نه چندان پرفروغ بازار سهام امروز تک‌سهم‌های گروه قندی و همچنین اوراق بهادار در بازار بدهی در کانون توجه معامله‌گران قرار گرفته‌اند.


  این در حالی است که اغلب شرکت‌ها به دلیل برخورداری از سودآوری مانع از اقدام سهامداران برای واگذاری سهام این شرکت‌ها به قیمت‌های نازل کنونی شده است. از سوی دیگر پدیده‌هایی همچون قند شیرین خراسان که این روزها همچنان با اقبال خریداران سهام رکوردهای جدیدی را برای خود ثبت کرده باعث شده تا انگیزه حضور معامله‌گران حرفه‌ای در تک‌سهم‌ها افزایش یابد.

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت فروشگاه اینترنتی EShoop محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس