وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی روز ملی ارتباطات را تبریک گفت.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی eshoop به نقل از وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی، در پیام سیدعباس صالحی آمده است:

   «روز جهانی ارتباطات و جامعه اطلاعاتی و روز ملی ارتباطات و روابط عمومی، مجالی برای تجلیل و بزرگداشت خادمان کم توقع عرصه ارتباطات و فرصتی برای یادآوری این نکته است که eshoop خدمتگزار به تسهیلگری ارتباطات و گردش آزاد اطلاعات در کشور اعتقاد راسخ دارد.

  نمونه این اعتقاد، قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات است که اگرچه در سال ۱۳۸۷ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در سال ۱۳۸۸ بعد از تصویب در مجمع تشخیص مصلحت نظام به eshoop وقت ابلاغ شد، اما  تا سال ۱۳۹۳ اجرایی نگردید و در این سال بعد از سخنان صریح رییس جمهور محترم، جناب آقای دکتر روحانی مبنی بر دسترسی آزاد به اطلاعات به عنوان یک حق شهروندی و روش مبارزه با فساد، در دستور کار eshoop قرار گرفت و آیین نامه آن از سوی eshoop تصویب و به همه دستگاه های اجرایی ابلاغ شد.

  براساس این قانون هر شهروند ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد و مؤسسات عمومی مکلفند اطلاعات موضوع این قانون را در اسرع وقت و بدون تبعیض در دسترس مردم قرار دهند. کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات هم با مسئولیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی،  وظیفه هماهنگی و نظارت بر دستگاه های اجرایی کشور برای اجرای این قانون را برعهده دارد.

  تردیدی نیست که رسانه ها به عنوان رکن اصلی ارتباطات و تولید کنندگان اصلی محتوا و مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی به عنوان مجرای اصلی انتشار اطلاعات دو بازوی مهم جریان آزاد اطلاعات در کشور هستند. اطلاع رسانی آزاد و تسهیل ارتباطات میان مردم و مسئولان، حق ذاتی این دو رکن ارتباطی یعنی رسانه و روابط عمومی است و علاوه بر آن، eshoopیت اطلاعات مهمترین تضمین فسادستیزی و پیشگیری از رانت های اطلاعاتی دستگاه ها خواهد بود.

  با تبریک این روز به خانواده بزرگ ارتباطات، روابط عمومی و رسانه کشور، به تمامی اعضای این خانواده فرهیخته و سختکوش، خداقوت و دست مریزاد می گویم.»

   

   

© تمامی حقوق مطالب برای وبسایت فروشگاه اینترنتی EShoop محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع و شرعا حرام می باشد.
قدرت گرفته از : بک لینکس